Jak przebiega proces dietoterapii

Pierwsze spotkanie przeznaczone jest na określenie realnych celów, wywiad żywieniowy, określenie predyspozycji rodzinnych pod względem stanu zdrowia, pomiary antropometryczne oraz badanie składu ciała. Jeśli celem jest wsparcie leczenia dieto terapią w schorzeniach mogą być konieczne podstawowe wyniki laboratoryjne. Dysponując zebranymi przeze mnie wynikami układam w porozumieniu z podopiecznym elastyczny dla niego indywidualny plan żywieniowy bądź dietę.

Drugie spotkanie przeznaczone jest na analizę zaleconego postępowania dietetycznego wspólnie z pacjentem oraz odpowiedzi na pierwsze pytania i wątpliwości.

Dalsze regularne spotkania - ich tryb ustalany jest indywidualnie, jednak zalecane są regularne spotkania kilka razy w miesiącu, aby kontrolować parametry ciała i abym mogła zareagować w momencie, kiedy zalecenia dietetyczne muszą ulec zmianom ze względu na skuteczność diety. Gwarantuje to ciągłość i skuteczność procesu odchudzania lub dieto terapii. Wizyty kontrolne umożliwiają pogłębianie swojej wiedzy żywieniowej i świadome uczestniczenie we własnym żywieniu. Na każdym spotkaniu dostarczam moim pacjentom narzędzi niezbędnych do tego, aby potrafili świadomie dokonywać wyborów żywieniowych i prozdrowotnych.

Utrzymanie należnej masy ciała - proces odchudzania powinien zostać zakończony etapem utrwalania zmian, które zaszły w metabolizmie i nawykach żywieniowych, stąd stosowane są przez podopiecznych zalecenia żywieniowe ustalone dla podtrzymania prawidłowej masy ciała, bez ryzyka efektu jo-jo. Spotkania odbywają się regularnie z mniejszą częstotliwością.

Subskrypcja Newslettera

Dołącz do nas i otrzymuj ciekawe oferty